Робимо свідомий вибір сковорідки з антипригарним покриттям: види, характеристики, особливості
Якість і смак млинців, котлеток і навіть звичайного омлету – втім, практично всього – певною мірою залежить від сковорідки, на якій це все готують. Бажано, щоб у вас було кілька різних видів кухонного приладдя, кожен для свого страви – так, як це роблять професійні кухарі. Але такі ми вже істоти – звикли обходитися малою кров'ю (а хтось взагалі банально не може собі дозволити цілий набір сковорідок або не бачить в цьому сенсу). Тому багато хто використовує універсальний посуд для смаження, і для цієї ролі з усього різноманіття сковорідок як найкраще підходять саме антипригарні вироби. Влаштуємо ж сьогодні міні-гід по їх вибору!
З яких матеріалів виготовляють антипригарні сковороди?
Їх не так вже й багато, всього три. Перший – нержавіюча сталь. Цими сковородами користуються багато профі, оскільки вони повною мірою зберігають колір і смак інгредієнтів. Такі вироби довговічні і досить легкі в догляді, не бояться подряпин внаслідок контакту з виделками і ножами, а мити їх можна відразу після смаження.
Другий різновид – мідна сковорода. Їй властивий естетичний зовнішній вигляд, але готувати в ній зможе далеко не кожен (а ще багатьох може відштовхнути висока ціна). Але якщо вже готувати, то страви, що вимагають періодичних змін температури – вся справа в тому, що мідь і нагрівається швидко, і з такою ж швидкістю остигає.
Ось ми і дісталися до найкращої представниці категорії «універсал» – зустрічайте, це чавунна сковорідка з антипригарним покриттям, в якій можна готувати майже все що завгодно. Цей матеріал рівномірно прогрівається по всій площі і довго не остигає, не боїться падінь, «байдужий» до подряпин. Такий посуд безпечний для людини. Головна її перевага – наявність природного антипригарного покриття, створюваного завдяки всмоктуванню масла в пористу структуру чавуну. Але є одне «але» – потреба в регулярному прожаренні.
Із матеріалами розібралися. Тепер надійшла черга безпосередньо покриттів.
Яке ж антипригарне покриття найкраще?
Відповідь буде звучати для різних людей по-різному залежно від того, які параметри для них найважливіші. Ми ж постараємося коротко описати особливості кожного виду. Всього їх 4:
- Тефлонове. Один з найпопулярніших типів за рахунок невеликої ваги, простоти догляду і можливості готувати майже без жиру. Недоліки – обмежений термін служби і недопустимість сильного нагріву через загрозу виділення токсичних речовин.
- Керамічне. Такі сковорідки можна нагрівати аж до 450 °С, а сам нагрів рівномірний і швидкий. Вироби з таким покриттям легкі і оптимальні для тих, хто воліє використовую зовсім небагато масла. Мінуси – вразливість до механічних пошкоджень, миття в посудомийці, падінь, температурних перепадів.
- Нанокомпозитне. Сюди належать гранітне, алмазне і гранітне покриття. Нанокомпозитна сковорода володіє такими перевагами: легкість, відмінна міцність і зносостійкість, рівномірний і швидкий нагрів, приготування без масла, безпечність для здоров'я. Але за все це доведеться заплатити чимало грошей.
- Мармурове. Сковорідки з таким покриттям незвично виглядають, легкі, моментально прогріваються і повільно остигають, більш зносостійкі і будуть довго служити вам вірою і правдою. Недоліки – недешева вартість і часто продаж без кришок.
Наостанок нагадаємо вам, що купити сковороду з антипригарним покриттям ви можете в нашому інтернет-магазині «Кухонні дрібнички». До вашої уваги – величезний асортимент, зручні пошукові фільтри, якісні консультації менеджерів, будь-які методи оплати та оперативна доставка. Будемо раді стати вам у пригоді!
Інші статті
- Різноманіття їжі – це прекрасна перевага сучасності, яка дозволяє ідеально підібрати собі харчування відповідно до смакових вподобань, а також і до певних фізіологічних особливостей.
- Любов до ароматних гарячих напоїв супроводжує людство протягом усієї історії його існування.